Řešíme, radíme, nasazujeme nový systém

Analýzou to celé jen začíná…

Myslím, že jste minimálně jednou v životě slyšeli / zažili situaci, kdy potřebujete vybrat nějaký vhodný produkt / službu, víte, co potřebujete, ale nemáte vše na jednom místě.

Není divu. Dnes je cloud plný možných aplikací, všechny dělají přibližně totéž, každá na to jde ale odjinud. A co se stane. Sedíte, zakládáte free účty, stahujete, zkoušíte. Pak se začnete lehce frustrovaní ptát kamarádů či ve FB skupinách, kde vám účastníci ještě více naloží – “zkus tohle”, “my používáme XX a vyhovuje”, “tahle neumí tohle”… No zkrátka je v tom stále ještě větší zmatek.

Řešením je si udělat normální poctivý průzkum, zhodnotit potřeby dnes a potřeby za rok či dva. A vybrat to, co nejvíce vyhovuje. Ale kdo na to má čas. A hlavně – výběrem to nekončí, ale teprve začíná. To, že si něco vybere majitel byznysu neznamená, že o nadšeně jeho kolegové přijmou a především začnou používat. Nezřídka je to opravdu těžké najít smysluplnou cestu.


Vyber, nastav, testuj

Poté, co vytvoříme společné zadání skutečných potřeb, včetně různých nuancí v rámci každodenní workflow vašich kolegů, navrhneme vám 3 kandidáty z celé plejády aplikací, které dnes trh nabízí. Tyto adepty ukážeme a představíme jejich plusy a mínusy. Společně je zhodnotíme a vy zvolíte, který z kandidátů je vyhovující. Volbu ovlivňuje řada faktorů, jako např. cena, funkce, servis, plány firmy do budoucna, apod.

Následuje tvorba Procesní mindmapy, nebo-li popis procesů a workflow, aby bylo dostatečně jednoduché a tedy akceptovatelné kolegy. Procesní mindmapa zahrnuje mj.:

  • proces zadávání projektů
  • proces řízení úkolů
  • pravidla komunikace uvnitř systému
  • pravidla využívání funkcionalit systému
  • reporting a hodnocení výsledků

Na základé této procesní mindmapy vytvoříme ve vybraném systém testovací prostředí, které s vámi projdeme a připravíme jej na převzetí vaší firmou či týmem. Vyzkoušíme, jak fungují všechny části systému navržené tak, aby odpovídaly běžnému životnímu stylu vašeho týmu či firmy.


Nám se to líbí, ale co na to zbytek týmu?

Implementace do týmu a jeho onboarding je nejdůležitější fází celého procesu. Tady se teprve láme chleba. Pokud se nepodaří systém zavést, kolegy získat na svou stranu, je zřejmé, že nic z předchozího nebylo platné.

V této fázi připravujeme:

  • základní zaškolení dle týmů či jejich částí
  • školící a podpůrné materiály
  • screencasty
  • onboarding videa
  • online týmové konzultace

A to tak, aby náběh systému byl co možná nejjednodušší.

Štítky: